1003
2021
Pimapen pencere değişimi, pimapen kapı değişimi, pimapen pencere tamiri, değiştirmeliyim yada tamir mi ettirmeliyim, pvc pencere kapı, su sızıntısı, çerçece kırıklığı, cam buğulanması, pimapen cam kırığı, pimapen cam çatlağı, pimapen conta sorunu

Pimapen pencerelerimi değiştirmelimiyim yoksa tamir mi ettirmelimiyim?

Pimapen pencerelerimi değiştirmem gerekiyor mu, pimapen tamir ettirmeli miyim? Ekonomik olarak yeterli bütçem yok, sıfır yaptırmak zorunda değilsem en azından sorunun büyük kısmını daha az bütçeye nasıl çözebilirim diyorsanız, bu makaleyi okumalısınız. Pimapen Pencereleriniz  birden çok kez tamir edilmiş olsa bile, pencerelerinizde yaşadığınız soruna, bir onarımın sorunu çözmek için yeterli olup olmadığına, tüm pencereyi değiştirmek zorunda olup olmadığınıza büyük ölçüde bağlıdır. Bunları enerji açısından daha verimli yeni pencerelere yükseltmek en iyi seçenek olabilir. Fakat bütçeniz buna uygun olmayabilir yada sınırlı bir bütçeniz olabilir.

Pimapen pencerelerinizden herhangi birini değiştirmeniz gerekip gerekmediğine karar vermeden önce, karşılaşabileceğiniz birkaç sorunu ve bunların onarılıp onarılamayacağına veya değiştirilmesi gerekip gerekmediğine ilişkin tavsiyemizi listeledik.


Pimapen pencerelerimi değiştirmem gerekiyor mu, tamir ettirmeli miyim?


Pencere Buğulanması, Conta Sorunu!

Sorun
Bir problem, cam bölmeler arasındaki pencerede yoğunlaşma olabilir. Pencere buğulu veya buğulu ise veya su boncukları varsa, cam bölmelerde yoğunlaşma olduğunu anlayabilirsiniz; buğulanmış pencereye gülen yüz çizmek amacıyla camın üzerine nefes verirseniz benzer. Yoğuşma bir pencerenin dışında da görünebilir, bu doğaldır ve pencerenin termal olarak verimli olduğunu gösterdiği için endişelenecek bir şey değildir, ancak pencerenin içinde yoğuşma varsa, bu muhtemelen olduğu anlamına gelir. cam bölmelerdeki conta ile ilgili bir sorun.
 
Öneri
Pencerenizin içinde cam bölmeler veya buğulanma nedeniyle, cam sızdırmaz üniteleri değiştirmenizi tavsiye ederiz, pencereleri kendi başlarına değiştirmenize gerek kalmaz, böylece kendinize biraz para kazandırır.

Pencerenizde Kırık veya Çatlak Cam

Pencerenizde Kırık veya Çatlak Cam

Sorun
Modern çift camlı camlarda, çatlaklar veya kırık camlar, ahşap tek bölmeli pencerelere göre daha nadirdir. Bu gerçekleşirse, cam panellerden yalnızca birinin hasar görmesi daha olasıdır.
 
Öneri
Cam bölmelerinden yalnızca biri hasar görmüş olsa bile, bunun evinizin güvenliği ve güvenliğine karşı bir güvenlik açığı olduğu için mümkün olan en kısa sürede değiştirilmesi gerektiği açıktır, ancak yine sadece camın değiştirilmesi gerekecektir.

Pencerenizden içeri su sızıyor


Pencerenizden içeri su sızıyor

Sorun
Pencere contaları, dışarıdan pencerenizden içeri girmesini engelleyen koruyucu bariyerdir ve bir onarımın mümkün olup olmadığı veya yeni bir pencere gerekip gerekmediğine göre suyun nereden geldiğine bağlıdır.
 
Öneri
Pencerenizin onarımının mümkün olup olmadığı veya değiştirilmesi gerekip gerekmediği konusunda değerlendirilmesini sağlayın.

pvc pencere kapı hasarı

PVC Pencere Kapı Çerçevesi Hasarı

Sorun
PVC pencere kapı çerçevenizde küçük hasar, pencerenin etrafındaki boncuklar hasar görmüş veya kaybolacak, Pimapen pencere çerçevesine büyük hasar verebilir.
 
Öneri
Pimapen pencerenizdeki küçük hasarlardan herhangi biri için bu onarılabilir, pencere boncuklarıyla ilgili sorunlar, pencerenizin Pimapen'sinde büyük bir hasar olsa da, pencerenizin Pimapen'sinde büyük bir hasar olsa da, pencerenin tamamının değiştirilmesi gerekmeden değiştirilebilir. değiştirilmesi gerekecek.

Pimapen Pencerenizi açma, kapatma veya kilitlemede zorluk

Pimapen Pencerenizi açma, kapatma veya kilitlemede zorluk

Sorun
Kanat pencerelerinizi açamıyorsunuz veya çok fazla kuvvet uygulamadan açıp kapamak çok zor, kol tam olarak kapanmıyor veya kapanması çok zor, pencere kilidi çalışmıyor, kilitli pencerenizin anahtarını zor kapatıyoruz.
 
Öneri
Bu durumların çoğu örneğinde, pencerenizi değiştirmeye gerek kalmadan pencereniz onarılabilir, yeni kol ve aparatlar gerekebilir, hatta yeni menteşelerde gerekebilir, ancak bazı durumlarda yeni bir pencere gerekmesine rağmen küçük bir ayarlama gerekli olabilir. kanat açma penceresi eğilmiş veya herhangi bir şekilde yanlış şekillendirilmişse.
 

Pencerelerimi değiştirmenin faydaları nelerdir?

Pimapen pencereler ve çift camlı camlar son yıllarda büyük gelişmeler gördüğünden, yedek pencereler daha enerji verimli olacaktır, bu nedenle, özellikle sorunlar yaşıyorsanız, cereyan ediyorsanız veya pencereleriniz soğuksa, enerji faturalarınızdan tasarruf edeceksiniz. soğuk havalarda iç tarafta, çünkü bu, çift camlı ünitenin içindeki contanın arızalandığının bir işaretidir, eğer durum buysa, değiştirilebilir.
 
Pimapen pencereleri bakım almamış ve belirli bir yaşın üzerindeyse çok az bakım gerektirse de, artık en iyi şekilde görünmeyecekler ve sonuçta evinizin görünümünü bozabilir.
 
Pencerelerinizde cereyan varsa veya rüzgar estiğinde ıslık çalarlar, pencerelerinizin başlangıçta iyi takılmadığının veya sızdırmazlık maddesinin artık etkili olmadığının bir işaretidir, bu da kış aylarında değerli ısı kaybettiğiniz anlamına gelir ve bu da artacaktır. ısıtma faturalarınız, bu nedenle pencerelerinizi yükseltmek uzun vadede paradan tasarruf etmenizi sağlar.
 
Küçük bir fayda, kaldırım çekiciliğinizin yeni, modern, zarif pencerelerinizle artmasıdır, böylece birisi evinizin önünden geçtiğinde pencereleriniz hakkında iyi hissedebilirsiniz ve artık Pimapen pencereler için pek çok farklı renk seçeneği ile, bunlardan sıyrılabilirsiniz bile. beyaz yerine renkli pencerelere sahip olarak komşularınıza.