2602
2021
pimapen balkon, pvc balkon, cam balkon, pvc pimapen balkon

Pimapen Balkon mu? Cam Balkon mu? Hangisi iyi?

Pimapen balkon ve cam balkon, balkonlarımızın gerek ısı yalıtımı, gerek ses yalıtımı hemde güzel bir alan oluşturması açısından tercih edilmektedir. Balkonlar ve teraslar, Pimapen veya PVC cam sistemi kullanılarak camlanabilir, yaşam alanınızı genişletir ve evinize rahatlık katar.

Pimapen Cam Balkonlar, güvenliğinizi her zaman sağlayan ve İstanbul ve diğer illerde yaygın olarak kullanılan ve popüler sürgülü sistem olan süper güçlü güvenlik kilidine sahiptir. Pimapen Pencere ve Kapı Sistemleri, balkonlarınıza veya herhangi bir yere tam erişim sağlayan daha az yer işgalini karşılamak için üretilmiştir.

Pimapen Balkon mu? Cam Balkon mu? Hangisi iyi?

Cam Balkonlar şu anda birçok ev sahibi için önemli bir konudur. Camlama yöntemleri birkaç tane var: sıcak ve soğuk, en çok kullanılan plastik veya alüminyum kullanılan malzeme türü. Sıcak cam, dairenin faydalı alan miktarını artırmaya izin verir, bu alanda yaşamak için rahat koşullar sağlar. Bu tür avantajlara sahip soğuk bir bardak olmayacak, ancak her durumda camlı balkon her zaman kullanışlı, pratik ve estetik açıdan çekici.

Cam Balkonların temel avantajlarından biri, yüksek mukavemet / ağırlık oranıdır. Cama kıyasla polikarbonat kaplama çok hafiftir, ancak aynı zamanda kırılmaya ve hasara karşı oldukça dirençlidir. Bu kırılma direnci, bu malzemeyi camdan çok daha güvenli hale getirir. Polikarbonat kaplama aynı zamanda bir ses bariyeri görevi görür ve UV ışığı sızmasını kontrol etmeye yardımcı olabilir. Ayrıca, her bir yaprağın istenen şekle getirilmesini kolaylaştıran yüksek derecede esneklik sunar.

Pimapen Balkon mu? Cam Balkon mu? Hangisi iyi?

Maliyet

Korkuluk dolgu paneli olarak polikarbonatın kullanılması düşünüldüğünde ek bir faktör maliyettir. Ortalama olarak 10 mm'lik polikarbonat, 10 mm sertleştirilmiş cama üç kat daha pahalı olacaktır, bu faktör muhtemelen malzeme seçiminde en etkili olanıdır. Bununla birlikte, bunu 10 mm'lik kavisli sertleştirilmiş camla karşılaştırırken, polikarbonat sahada manuel olarak çoğu yarıçapa "bükülebildiğinden" ve belirli bir bükme işleminden geçmesi gerekmediğinden, maliyetler bile çıkabilir. Sertleştirilmiş cama kıyasla, Çekme Dayanımı benzerdir. Çekme Modülü ise sertleştirilmiş camın sahip olduğunun yaklaşık üçte biri kadardır.
 
Pimapen Balkon mu? Cam Balkon mu? Hangisi iyi?

Özet

Polikarbonatlar şişeleme, tıp, gözlük uygulamalarında yaygın olarak kullanılmaktadır ve çevrede şişelerin rastgele atılması ve malzemenin biyolojik olarak parçalanmaması nedeniyle büyük problemler ortaya çıkarır, bu nedenle kasaba ve şehirlerde çöp ve genel düzensizlik sorunları yaratır. Camın yerine kullanılmasına rağmen, onu popüler olmayan ve balkonlar ve korkuluklar için sertleştirilmiş camın yerini almayan birçok yön vardır. Sertleştirilmiş cama hidrofobik kaplamalar ekleme yeteneği, bu malzemeyi daha da uygun bir çözüm haline getirir; sadece camı herhangi bir müdahale olmaksızın temiz tutarak görünüşü iyileştirmekle kalmaz, aynı zamanda ekosisteme daha az deterjan ve temizlik kimyasalı kalıntısı girdiği için. Sertleştirilmiş cam, iç ve dış mekan uygulamalarında dekoratif ve pratik mimaride kullanım için ideal bir malzemedir. Temizlemesi kolaydır, dayanıklıdır, uzun ömürlüdür ve günümüzde talep gören hafif, parlak bir havadarlık hissi veren bir ev veya bina ihtiyacını karşılar.